Tlakové myčky

Vysokotlaký čistič nebo také jinak tlaková myčka patří dnes téměř základní výbavě domácí dílny. Využije ji dobře od jara do podzimu, kdy je práce kolem domu v nepřerušeném tempu. V tomto období nastává zvýšený čas na udržení čistoty. Využijeme ji dobře také na podzim, kdy jsou plískanice s padajícím listím. Pomocí vysokotlakového čističe si uklidíte prostory kolem domu, spláchnete bahno z chodníku a jiné nečistoty. To vše zvládnete elegantně bez námahy a s velkou úsporou času. Náš trh nabízí velké množství různých vysokotlakých čističů. Záleží jen na vás, který si vybere. Myčku vybíráme podle toho, na jaký účel ji budeme používat. Musí splňovat kladené nároky a vydržet co nejvíce v pracovním nasazení. Tlaková myčka je výborný pomocník při úklidu, válce se špínou. Možností mají myčky neomezené. Čištění a mytí s tlakovou myčkou je daleko pohodlnější a méně náročnější, než z obyčejnou hadicí. Velice důležitou součástí myčky je motor, kterým je poháněná. Motory mívají myčky hliníkové nebo bronzové. Levnější typy myček využívají plastové motory, které nejsou určené na profi použití. Tlakové myčky, vysokotlaké čističe a wapky mají množství využití od mytí auta až po omývání omítek na domech. Díky velkému tlaku omyjí bez větší námahy i velkou zaschlou špínu. Můžete s nimi omývat zahradní stroje jako jsou sekačky, traktůrky, volné plochy, omývání od nánosu prachu, mechů a nečistot. Myčky jsou kvalitní výrobky s dokonalou konstrukcí. K myčkám je možné dokoupit i různé příslušenství. Myčka profi použití bývá s hliníkovým nebo bronzovým motorem. Než budeme myčku kupovat, musíme si ujasnit na jaké použití a jak často ji budeme používat. Další důležitou součástí je množství přiváděné vody, jaký průtok bude mít zdroj tlakové myčky. Pokud si nebudete vědět rady s výběrem myčky, stačí se na nás obrátit. Na tlakové myčce se nevyplatí šetřit a je lépe vzít model o řadu vyšší. Pak budete s tlakovou myčkou spokojeni. Doporučujeme myčky značky.Tlakové myčky jsou dobrým pomocníkem pro všechny obyvatelé nemovitostí, chat a chalup. Poslouží při běžném úklidu, kde nám pouze hadice s vodou nevystačí. Hodí se také na náročnější práce v různých řemeslných provozech a také technických službách. Tlakové myčky dělíme na elektrické a benzínové. Na myčky se dělí na studenovodní a myčky s ohřevem vody.

Univerzální myčky dobře poslouží při úklidových a čistících pracech okolo domu, chodníky, terasy, fasády, na zahradě, v dílně, sanitárních prostorách a při pravidelné péči o automobil.

Co bychom měli vědět při koupi tlakové myčky

Tlak:
Pracovní tlak najdete na štítku stroje pod názvem"Rated pressure". U myček pro domácí použití se pohybuje provozní tlak od 80 do 120 bar. U myček profesionálních se tlak pohybuje od 120 do 150 bar.
Výkon čerpadla:
Výkon myček tlakového čerpadla se udává obvykle v lt/hod a čím je jeho hodnota větší, tím lepších výsledků při čištění dosáhnete. Záleží nejen na tlaku vody, ale také na jeho množství, hlavně, když čistíme velké plochy. Váha: Pokud myčka váží více jak 20kg je určená pro profi použití. Takové tlakové myčky mají většinou indukční motor a robustnější čerpadlo. Shrnutí: Pokud potřebujete odstranit nečistoty ze špatně přístupných míst, je dobrá volba myčka s vyšším tlakem. Velké plochy se dobře umývají s myčkou s větším výkonem čerpadla.

Na co si dát pozor při provozu myčky

Mezi nejčastější a také nejnákladnější opravy poruchy myček je zamrznutí a roztržení čerpadla nebo tlakové pistole. Důležité je, kde myčku skladujete. Na zimu se musí myčka pořádně odvodnit. Po ukončení práce s myčkou vypněte motor, uzavřete přívod vody a myčku odtlakujte zmáčknutím pistole. Nikdy myčku neskladujeme natlakovanou. Dále se nám může stát, že si myčku přejedeme vlastním autem. Myčku vždycky odvodníme. Pokud ji používáme velice málo je dobré ji jednou za měsíc napojit na vodu, spustit pod tlakem propláchnout. Na zimu je dobré použít ke konzervaci servisní sprej, který zamezuje přischnutí kroužků.

Výběr myčky podle předpokládané zátěže

Myčku vybíráme podle toho, jak ji budeme používat. Dělíme je na 6 úrovní.

  • Činitel 1 Myčku používáme 2 hodiny týdně na jednoduché omytí, kola, auta, sekačky.
  • Činitel 2 Myčku používáme 4 hodiny týdně na omytí sekačky, motocyklu a jiných věcí.
  • Činitel 3 Myčku používáme vícekrát za týden,spíše pro domácí účely, na omytí sekačky, kola, auta, motocyklu, terasy apod.
  • Činitel 4 Myčku používáme často na důkladné mytí kol, aut, zahradní techniky, motocyklů, hodí se pro použití do běžných lehčích provozů.
  • Činitel 5 Myčku používána denně v provozovnách kde se účastní mytí v technologickém procesu, k mytí podlah, technologie, zemědělské techniky, autoparku apod.

Tlakové myčky s ohřevem

Tlakové myčky s ohřevem vody až do 140°C. Tyto myčky bývají velice spolehlivé a jejich obsluha je naprosto jednoduchá. Provoz myčky bývá plně automaticky. Myčky s ohřevem vody jsou jednoduché na obsluhu. Jako palivo tlakových myček s ohřevem se používá nafta. Tlaková myčka s ohřevem se dá použít i jako studenovodní stroj, stačí vypnout hořák. Vysokotlakou myčku s ohřevem spouštíme pouze zmáčknutím pistole, tak se nastartuje hořák a čerpadlo. Pokud pistoli zastavíme, vysokotlaký čistič s ohřevem se sám automaticky vypne včetně hořáku a čerpadla. Tyto myčky dobře poslouží k umývání silně znečištěných a mastných předmětů. Bývají s regulací teploty vody nebo pevně nastavené na 90°C s možností vypnutí ohřevu vody a pracovat jen se studenou vodou.

Vysokotlaké čističe

Mívají keramické písty, hlava čerpadla ze speciální kované mosazi a nerez ventily zaručují, že nedojde ke korozi čerpadla. Kvalitní materiály v kombinaci s pomaloběžnými tichými 4-pólovými motory výrazně zvyšují životnost. Čističe jsou bezpečné a certifikované podle norem. Každá myčka nabízí bypassový režim plynou regulaci tlaku a množství vody. Myčky jsou výbornými pomocníky v různých oblastech čištění.

Tlaková myčka pro průmyslové použití

Tyto myčky mívají vysoký pracovní tlak 15Mpa. Hodí se pro nejnáročnější čistící práce. Myčka má kovové pístové čerpadlo s mosaznou hlavou a keramickými písty. Čerpadlo je poháněno indukčním motorem s měděným vinutím. Ohřev vody probíhá v ocelovém boileru, který spojuje motorovou naftu a také automatický pojistný ventil s nastavitelným tlakem a ochraně proti chodu při nízkém tlaku v přívodním potrubí. Funkce stop znamená uzavření přívodu vody. Délka tlakové hadice bývá až 10m, délka napájecího kabelu je 5m a do nádoby na saponát se vejde od 0,5l mycího prostředku. Se strojem se snadno manipuluje je na gumových kolečkách.

Příslušenství k tlakovým myčkám

Součástí tlakových myček jsou : rotační kartáče, rotační trysky, tlakové hadice, podlahové kartáče, přímé trysky, nástavec na čištění potrubí - krtek, tlaková pistole. Tlaková myčka s benzínovým motorem
Tyto myčky se hodí na umývání všude tam, kde není elektrický proud.
benzínová myčka Independent 1900 Lavor. Lehce přenosná benzinová myčka.

Studenovodní vysokotlaký čistič

Studenovodní vysokotlaký čistič umožňuje použití vstupní vody do 50°C, teplé, což zvyšuje jejich mycí účinnost. Myčky bývají s benzínovým motorem. Vysokotlaká myčka se dá použít k různým druhům čištění např. strojů, podlah, zahradní techniky apod. Myčka mívá automaticky nastavený hořák. Dva motory pro pumpu a hořák. Celokovové provedení. Můžete automaticky regulovat teplotu. Mívají velmi jednoducho obsluhu.