Sněhové frézy

Typy sněhových fréz

Jednostupňová sněhová fréza je určena pro menší nánosy čerstvého nezledovatělého sněhu na chodnících, zpevněných zahradních a příjezdových cestách, u vjezdů do garáží. Rotující šnek důkladně vyčistí povrch a odvede sníh do odhazovacího komínu, odtud je vyhozen ven nastaveným směrem. Jednostupňové sněhové frézy jsou typické menším výkon motorů, omezenější standardní výbavu, a proto i nižší cenu. Jsou vhodné pro menší plochy spíše v městských podmínkách..

Princip jednostupňové sněhové frézy

 

Dvoustupňové sněhové frézy jsou vhodné na velké nánosy sněhu. Fréza má ocelový šnek, proto jí nedělá problém tvrdý a zledovatělý sníh. Sníh se ve sněhové fréze zpracovává ve dvou fázích. V první fázi je sníh přihrnován k ústí vyhazovací turbíny. Následující fázi turbínou vytlačen přes odhazovací komín nastaveným směrem. Dvoustupňové frézy mají zdokonalenou konstrukci, aby bylo možné rychle odklidit velké množství sněhu, proto jsou ideálním pomocníkem i do podhorských a horských oblastí. Rychlost a objem odklizeného sněhu závisí na šířce záběru, výkonu motoru a pomocných technologiích.

Princip dvoustupňové sněhové frézy

 

Třístupňová sněhová fréza je novinkou na trhu. Jsou vhodné do horských a alpských oblastí. Nové frézy Cup-Cadet s patentovaným třístupňovým systémem odklízení sněhu, jsou tím nejlepším na trhu. Díky novému systému odklízení sněhu mají o 25% vyšší kapacitu průchodu sněhu a ušetří Vám až 30 % času při frézování. Nový systém zpracovává sníh ve třech fázích. V první fázi standardní šnek nahrnuje sníh k prostřední části. Následující fáze využívá prostřední části (akcelerátor) a hrne sníh do turbíny. Poslední fázi zajišťuje turbína, která vyhazuje sníh komínem ven.

Princip třistupňové sněhové frézy

 

Proč volit naše frézy

Díky mnoholetým zkušenostem s odklizením sněhu Vám můžeme doporučit sněhovou frézu, která splní všechny vaše požadavky. Vybíráme pouze výrobce, kteří mají dlouholetou zkušenost se sněhovými frézami. Tyto frézy Vám pomůžou výrazně snížit čas a úsilí vynaložené na odklízení sněhu z Vašich zahrad a chodníků.

Na všechny sněhové frézy poskytujeme dopravu zdarma po celé České republice.

Kvalita

Mnoho výrobců sněhových fréz se snaží cenu dostat na minimum a vyrábí frézy z nekvalitních materiálů, které z daleka nevydrží tolik co námi nabízené. Nabízíme pouze frézy od výrobců (MTD, Cub-Cadet, Riwall PRO), kteří mají dlouholetou zkušenost v tomto odvětví. Každý z těchto výrobců dbá na kvalitu, díky tomu Vám fréza vydrží mnoho let.