Sekačky

Travní sekačky

Krásně upravený trávník je chloubou každého majitele domu nebo zahrádkaře. Pokud budete sekat trávník obyčejnou kosou, tak se nadřete a nikdy nedosáhnete toho, aby vypadal na zahrádce jako pěkně upravený anglický trávník. Méně náročná varianta, která vám ulehčí práci je motorová nebo elektrická sekačka. Každý trávník se musí neustále sekat, příjemnou relaxaci na čerstvém vzduchu vám pomůže usnadnit správný výběr sekačky. Záleží jen na vás, kterou sekačkou si usnadníte práci. Sekačku vybíráme podle velikosti plochy, která je určená k sekání a výkonu motoru. Trávník sekáme obvykle jednou týdně, záleží na jeho růstu. V hlavním růstovém období je doporučován sekat dvakrát týdně. Ozdobný trávník podobný tomu anglickému má mít výšku kolem 2cm. Trávník na zahradách má dosahovat výšky 4cm. Zahrada je příjemné místo k odpočinku, sportování, grilování a dětským hrám, proto se ho snažíme udržovat, co nejlépe. Krásně upravený trávník vyniká společně s keři a okrasnými květy. V létě, když bývají sucha a dosti velká horka,necháváme trávu vyšší a zvlhčujeme ji.. Všechny sekačky, které nabízíme jsou šetrné k životnímu prostředí.

Elektrická sekačka

Tato sekačka má poměrně nízkou hlučnost, snadněji se ovládá, má nižší nároky na údržbu. Je vhodná na menší zahrádky. Její nevýhodou je, že na zahradě musíte táhnout kabel. Taková sekačka není vhodná na velké zahrady. Sekačky jsou spolehlivé, ocení je každá zahrádkář s menším pozemkem. Trávu elektrickou sekačkou sekáme jen suchou, nikde ne mokrou. Elektrické sekačky jsou velmi lehké a elektromotory velmi snadné na údržbu. Elektrické sekačky nemají velkou spotřebu.

Benzinová sekačka

Benzínové sekačky jsou silnější a výkonnější než elektrické. Její výhodou je, že ji dostanete kdekoliv, jsou nezávislé na zdroji. S benzinovou sekačkou můžete sekat středně velké zahrady a hustě travnaté plochy. Jsou náročnější na údržbu a mají větší hlučnost. Tyto sekačky se dělí na benzínové sekačky s pojezdem a benzínové sekačky bez pojezdu. Výhodou benzinové sekačky je, že můžeme sekat i vlhčí trávník na rozdíl od sekačky elektrické. Benzínové sekačky mají velký výkon motoru, zvládnou nejen hustou, ale také mokrou trávu. Tyto sekačky mívají větší spotřebu.

Benzínové sekačky s pojezdem

Tyto sekačky jsou vhodné na sekání velkých ploch, není třeba vyvíjet žádnou sílu pro vlastní pohyb sekačky vpřed a sekání trávy je mnohem příjemnější. Tyto sekačky mají vlastní pohon, tak je nemusíte před sebou tlačit, to je velká výhoda, vy jen určujete směr, kterým mají sekat. Tuto sekačku oceníte, pokud máte větší pozemek na sekání. Novější typy jsou vybavené vícerychlostními a variabilními typy pojezdů.

Benzínové sekačky bez pojezdu

Benzinové sekačky bez pojezdu využijete na menších zahradách a členitějších zahradách. Službu takové sekačky oceníte v místech, kde nemáte připojení k síti. Sekačky mají dlouho životnost, nejsou moc hlučné, čtyřtaktní motory se vyznačují snadným startováním.

Bezpečnost práce při sekání

Před použitím každého stroje si pečlivě přečtěte návod k použití a také údržbu sekačky, aby nám vydržela, co nejdéle. Řeknete si, sekat trávník to není nic nebezpečného, i když máme malé děti. Nikdy nenechávejte žádný stroj na zahradě v dosahu dětí, bez vaší přítomnosti, mohu se nepříjemně zranit. Když se chystáme na sekání trávníku měli bychom mít pevnou obuv, rukavice, ochranné brýle nebo hustou síťku před oči, pokud máme na zahradě v trávníku různé nečistoty, které tam nepatří.