Plotostřihy

Plotostřihy slouží k zástřihu a tvarování živých plotů, okrasných keřů a dřevin. Vybrat si můžete plotostřihy elektrické, akumulátorové a benzínové, různých značek a cenových relací. Plotostřihy by neměly chybět v žádném zahradnickém náčiní, jsou důležitým pomocníkem v péči a okrasu našich zahrad.V široké nabídce zahradní techniky Vám nabízíme značkové plotostřihy osvědčených výrobců, modely o různých délkách stříhací lišty a rozestupu nožů. Značkové plotostřihy mají výbornou ergonomii, perfektní zpracování, kvalitní servis a vysokou bezpečnost práce. Rozdíl mezi jednotlivými plotostřihy bývá i ve kvalitě materiálu a zpracování stříhacích nožů. Kvalitní modely, mají odolné kalené nože broušené diamantem, nepohyblivé části stříhacích čepelí bývají vyřezávány laserem. Vroubkovaný povrch pak umožňuje dokonalejší a pěknější sestřih.

Jaký plotostřih vybrat?

Při výběru plotostřihů se řídíme především typem a výkonem motoru, rozestupem nožů a délkou stříhací lišty, ta je při výběru nejdůležitější. Délka lišty záleží na ploše, kterou budete stříhat. Delší lišty mají tu výhodu, že s nimi zvládnete postříhat plot najednou. Například pro úpravu větších okrasných dřevin používáme plotostřih s délkou lišty od 40 do 70 cm. Pro malé a okrasné dřeviny jsou vhodné plotostřihy s lištou od 20 do 40 cm. Plotostřih s lištou 50 cm by měl na většinu prací na zahradě stačit.

Akumulátorové

Patří mezi lehké a snadno ovladatelné plotostřihy. Aku nůžky jsou jedinečné tím, že bezdrátové usnadní práci všem zahrádkářů. Akumulátorové plotostřihy vydrží na jedno nabití sestříhavat požadovaný tvar od 20 do 60 minut, čím je napětí vyšší, tím jsou výkonnější a čím víc A akumulátor má tím déle pracovat na jedno nabití. Nabíjení akumulátorových článků je nenáročné na péči. Po dlouholeté zkušenosti nabízíme profesionální akumulátorové plotostřihy značek greenworks a Ryobi.

Benzínové

Patří mezi plotostřihy s větším výkonem. Jejich výhodu je, že je můžeme použít všude tam, kde není možnost připojení k elektrické energii. Motorové plotostřihy jsou vhodné na zastříhávání větších množství dřevin a živých plotů. Pro snadnou manipulaci si můžete pořídit plotostřih s otočnou rukojetí, se kterým se lépe pracuje. Pro menší dřeviny a živé ploty dáváme přednost plotostřihům s výkonem 0.5 kW. Pro náročnější sestřih volíme motor s vyšším výkonem. Tomuto typu prostřihů musíme věnovat větší pozornost, zejména spalovacímu motoru. Výrobců benzínových plotostřihů je spousta, ale my nabízíme pouze ty, s kterými máme dobré zkušenosti, proto v našem sortimentu najdete značky MTD, GTM, Britech, Riwall PRO a Homelite.

Elektrické

Elektrický plotostřih je pomalu stejný, jako plotostřih akumulátorový. S kratší lištou se manipuluje lépe, než s lištou dlouhou. Záleží jaký sestřih potřebujete. Vysoké a dřevnaté živé ploty je lepší ošetřovat plotostřihy s lištou až 70 cm dlouhou a s větší roztečí palců. Elektrické plotostřihy bývají nejčastěji používané s různými délkami lišty. Patří mezi lehké svou váhou a snadno ovladatelné. U těchto plotostřihů si musíte dávat pozor na přívodní kabel. Otočné rukojetě o 180°umožní práci v různých polohách. V naší nabídne najdete elektrické plotostřihy značek MTD, Sandri Garden, Riwall PRO, Greenworks a Ryobi.

Manipulace a servis plotostřihů

Při manipulaci s plotostřihy, musíte dodržovat bezpečnostní zásady, nezapomínat na vhodný pracovní oděv, obuv, ochranné rukavice a brýle. Před použitím plotostřihů je na místě si prostudovat návod k použití a také jak o daný výrobek pečovat, aby nám sloužil dlouhou dobu, bez nějakých větších závad. Správnou údržbou prodloužíte životnost daného výrobku. Plotostřihy Vám pomou udržet zahradu a živý plot upravený. Zastřihávat můžete různé keře i okrasné dřeviny do požadovaných tvarů a délky, krásně upravené dřeviny budou ozdobou vaší zahrady, i když budete třeba jen zkracovat délku živého plotu.