Křovinořezy

Křovinořezy, strunové sekačky

Křovinořez je motorová kosa. Motorová kosa slouží k sekání vysoké trávy a hustých porostů strunou nebo ocelovými noži. Křovinořezem můžeme nahradit trávní rotační sekačky při sekání zahrad, trávních porostů, parčíku, veřejných prostranstvích se zelení keře atd. Strunová sekačka pracuje na principu struny, která se dostatečně rychle otáčí z rotačního kotouče velmi rychle pomocí odstředivé síly. Trávu i dřevnaté rostliny můžete sekat také s oblou nylonovou strunou. Malé keře a větší dřevnaté rostliny můžete sekat silnější sekačkou s jednovláknovou strunou. Tyto sekačky mají rozšířený tvar hvězdy, který pomáhá struně rozseknout dřevité rostliny.Ke křovinořezům si můžeme pořídit speciální pilové kotouče s dlátovým nebo sekacím ozubením, kterými můžeme řezat dřeviny, keře do průměru keře 15cm. Pohonem křovinořezů je dvoudobý nebo čtyřtaktní motor, který je vybaven žacím nožem nebo pilovým kotoučem. Křovinořezy mohou být pohánění elektromotorem a jsou lehčí. Křovinořezy strunové sekačky jsou ideální do míst, kam se běžně s rotační sekačkou nedostaneme. Můžeme je použít k dosekání ploch kolem stromů, keřů, skalek, plotu u zídek, podél cest a chodníků. Strunové sekačky se vyrábějí elektrické, motorové a akumulátorové. Křovinořez je výborným pomocníkem, pro všechny zahrádkáře a kutily.Ulehčí vám práci, dostane se s nimi všude, kde potřebujete a v neposlední řadě vám pomůžou upravit si zahrádku podle svých představ. Strunové sekačky patří k základnímu vybavení při údržbě moderní zahrady.

Křovinořezy dělíme podle výkonu motoru do třech skupin

Hobby křovineřezy. Tyto křovinořezy jsou vhodné pro všechny zahrádkáře k rodinným domům, chatám a chalupám. Tyto stroje jsou jednoduché na startování a jsou vybavené systémem samonabíjecího startéru.

Poloprofesionální křovinořezy Tyto křovinořezy jsou vhodné pro univerzální použití. Stroje jsou přizpůsobené na náročné používání. Stroj je také velice odolný. Jsou vhodné k sekání více zarostlých oblastí. Jsou většinou poháněné 2 taktním motorem.

Profesionílní – lesnické křovinořezy Profesionální křovinořezy jsou vhodné na sekání hrubé trávy a podrostu. Tyto křovinořezy jsou lehké a velice výkonné. Lesní křovinořezy bývají s vysokým výkonem a unikátním ergonomickým řešením konstrukce.

Typy pohonu

Křovinořezy se vyrábějí ve třech variantách, elektrické, motorové a akumulátorové.

Elektrické křovinořezy

Tyto křovinořezy jsou oblíbené díky své nenáročné údržbě a obsluze. Stroje malý jednoduché startování a jsou relativně tiché. Vhodné na všechny zahrady, kde je připojení k síti. Elektrickým křovinořezem můžete udržovat pěkně upravený porost v místech, kam se běžně nedostanete s rotační sekačkou. Můžete ho použít pro konečnou úpravu dosečení okolo záhonů, plotů, zítek, chodníčků i těžko dostupná místa. Tyto křovinořezy nejsou vhodné k sečení velkých ploch.

Benzínové křovinořezy

Výhodou benzínového křovinořeze je větší výkon, můžete se s ním vydat sekat do míst bez elektřiny. Většina těchto křovinořezů je poháněná 4dobým spalovacím motorem, vyniká nízkou hlučností a je perfektním pomocníkem na dlouhou práci kolem rodinných domků, parků, fotbalových, dětských i golfových hřišť. Oproti 2 dobým křovinořezům produkují tyto stroje menší množství splodin a mají o 40% nižší spotřebu paliva.

Akumulátorové křovinořezy

Akumulátorové křovinořezy vynikají jednoduchou manipulací. Dostanete se s nimi do míst, kde žádná jiná sekačka nezajede, ke kraji do rohů, kolem chodníků, zítek atd. Pomůže vám s úpravou každého zákoutí a to všechno bez elektrického vedené. Na jedno nabití dokáže sekat trávu až 20 minut. Stroje bývají tiché s nízkými vibracemi. Stroje umožňují zpětný chod a usnadňují čištění do trávy.

Příslušenství ke strunovým sekačkám

V našem sortimentu najdete bohatou nabídku příslušenství pro elektrické křovinořezy, benzinové a akumulátorové křovinořezy.

Struny pro strunové sekačky Důležitou součástí strunových sekaček, jsou struny, které jsou připevněné v cívce, která tvoří vnitřek hlavy. Uchycení cívky v hlavě strunové sekačky, umožňuje poloautomatické vysunování struny do sekaček. K dispozici nabízíme různé druhy délek těchto strun.

Náhradní nože Nože do sekačky jsou nejdůležitější součástí žacího ústrojí. Pro perfektní výkon sekačky je nezbytný. Nůž musí být vyroben z odolného materiálu, řádně nabroušený a po nasazení dokonale vyvážený. Nože se liší délkou a také tvarem.

Oleje do sekaček Aby byl chod motoru bezproblémový, musíte si pořídit kvalitní olej. Špičkové mazivo vyžadují především čtyřtaktní motory.

Kanystry Kanystr je součástí příslušenství ke křovinořezům. Je určený pro uchovávání všech pohonných směsí do křovinořezů, dvou i čtyřtaktními motory. Součástí kanystru je také praktické nalévací hrdlo.

Prodlužovací kabely Jsou vhodné při práci s elektrickou motorovou pilou nebo strunovou sekačkou. Prodlužovací kabel dosahuje délky až 30m. Prodlužovací kabel do bobnu dosahuje délky až 50m.

Sady pro údržbu motorů Sady pro údržbu motoru obsahují veškerý materiál, který je nutný pro základní a pravidelnou před nebo posezónní údržbu motoru. Mezi základní prvky patří, výměna motorového oleje, vzduchového filtru, zapalovací svíčky. Sadu pro údržbu motoru je dobré si zakoupit zároveň s novým strojem nebo před zahájením sezóny.

Technické spreje Technické spreje slouží k čištění a odmašťování pro těžko přístupné díly strojů bez demontáže a na použití v provozu.

Technické spreje slouží k čištění a odmašťování pro těžko přístupné díly strojů bez demontáže a na použití v provozu.

Při každé práci na zahradě s různými zahradními stroji musíme dodržovat návod ke každému danému výrobků a bezpečnost práce. Než se pustíme do práce s křovinořezem, tak si důkladně prostudujeme nejen návod jak se stroje správně zacházet, ale také údržbu. Před samotným spuštěním stroje bychom měli mít na sobě ochranné pomůcky, které budou chránit naše zdraví. Ochranné pracovní pomůcky bychom neměli podceňovat. K základní výbavě patří pracovní rukavice z kvalitních materiálů, ochranné brýle, které nezmenšují zorné pole, ochranný štít, který zakrývá celý obličej.