Řetězové pily

Řetězové pily jsou nezbytným pomocníkem pro každou zahradu. Mohou Vám pomoci při řezání dřeva, prořezávání a kácení stromů a také při truhlaření. Řetězové pily dělíme na řetězové pily elektrické a řetězové pily benzínové. Než budete řetězovou pilu kupovat, musíte si nejprve udělat představu, co všechno by měla řetězová pila zvládnout a na co jí budete používat. Důležitými kritérii jsou technické parametry, výkon, hmotnost, kategorie, značka a také cena.

Elektrické

Elektrické řetězové pily jsou vhodné na řezání menších průměrů dřeva na topení a občasné prořezávání větví na zahradě. Dobře poslouží při domácím truhlaření, snadno se s ní přiřezávají latě, trámky a menší dřevěné konstrukce. Výhodou elektrické řetězové pily je, že ji zapojíte do sítě a můžete řezat. Pila má menší hmotnost a nižší hlučnost. U této pily si však musíte dávat dobrý pozor na kabel přívodu elektrického proudu.

Benzínové

Benzínové řetězové pily jsou vhodné na zpracování většího množství dřeva větších průměrů. Benzínové řetězové pily se liší především výkonem motoru a délkou pracovní lišty. Benzínové řetězové pily s výkonem 40 kubických centimetrů jsou vhodné na občasné řezání dřeva a různých prken. Benzínové řetězové pily nad 45 kubických centimetrů jsou vhodné pro častější používání a zpracování většího množství dřeva. Jsou vhodné při prořezávání a kácení stromů. Benzínové pily jsou o něco těžší než pily elektrické a jsou také náročnější na údržbu. Její výhodu, je, že se s ní dostaneme kamkoliv potřebujeme. Tato pila je také náročnější na údržbu a servis.

Příslušenství a údržba

Pokud si řetězovou pilu zakoupíte, budete také potřebovat příslušenství, které Vám pomůže řetězovou pilu udržovat v dobrém stavu. Mezi taková příslušenství patří především broušení řetězů, prodlužovací kabely, kanystry, ochranné pomůcky, oleje na mazání řetězů, stojany na dřeva, ochranné tašky na pily. S kvalitním příslušenstvím bude i vaše pila v pořádku a vždy dobře připravená na jakoukoliv práci se dřevem.